پرچم ایران

پرچم ایران دارای سه رنگ می باشد با نماد الله در وسط آن، رنگ های موجود در پرچم عبارتند از قرمز، سفید و سبز. در دوران ناصر الدین قاجار برای اولین بار در زمان نخست وزیری امیر کبیر در سال 1849 میلادی پرچم ایران با سه رنگ سبز و سفید و قرمز با نشان شیر و خورشید در لندن بر سر سفارت ایران برافراشته شد.

 

تاریخچه پرچم ایران

به عبارتی درفشا که نخستین پرچم در زمان باستان بوده است نمادی به شکل گاو بالدار در دوران اوستا بوده است  اشاره کرد. پرچم ایران قدیم از دوره هخامنشیان تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است نخستین پرچم ایران باستان یک باز یا همان پرنده با بال‌های گشوده با قرص خورشیدی در پشت سر باز به نمایش در آمده است.

 

پرچم ایران در طول تاریخ

پرچم‌ ایران در گذر زمان در طول دوره‌های مختلف دستخوش تغییراتی شده است. از دوران هخامنشیان تا به امروز، که در نتیجه پرچم سه رنگ ایران به این گونه بوجود آمده است. یک ولی تاریخ‌شناس سوئدی به نام استیگ ویکاندِر اثبات کرد است که درفش کاویانی در دوران پارتی یا همان دوران اشکانیان پرچم ملی ایران بوده‌است. درفش کاویانی به صورت  یک قاب فلزی و چهارگوش منتظم که بر روی یک پایه حمل می‌شده ‌است. این درفش کاویانی در دوران ساسانیان نیز به عنوان پرچم استفاده می شده است.

در دوره های نخستین پس از اسلام، رنگ سبز و سفید، رنگ علویان، علویان، فاطمیان مصر و شورشیان ایرانی بوده‌است. و رنگ مشکی، رنگ خلفای عباسی و پیروان و طرفداران آن‌ها بوده است. در دوره پانزدهم میلادی نشان شیر و خورشید به عنوان یک نشان محبوب در پرچم ایران بوده است که در زمان فتحعلی‌شاه قاجار شمشیری به دست شیر داده ‌شد و به عنوان پرچم رسمی کشور قلم داد می شد تا زمان انقلاب اسلامی که نماد شیر و خورشید از روی پرچم حذف شد و به جای آن نماد الله جایگزین شد.

مطالعه کنید  مرکز چاپ پرچم کشورهای جهان

طراحی و تولید انواع پرچم های ایران در ابعاد گوناگون

مرکز چاپ و فروش پرچم اریکه پرچم ایرانیان

 

جهت سفارش محصول یا  مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

پرچم107
پرچم115

نماد پرچم ایران

آرم پرچم ایران در طول  تاریخ تغییرات زیادی داشته است از نماد گاو بالدار گرفته تا امروز که نماد الله پرچم ایران می باشد. این نماد نشان جمهوری اسلامی ایران است که بعد از انقلاب 1357 جایگزین نماد شیر و خورشید شد.

 

معنای هر رنگ پرچم ایران

پرچم ایران دارای سه رنگ می باشد که انتخاب این رنگ ها بی ارتباط با فرهنگ و سنت ایران نبوده است، رنگ قرمز یا همان سرخ نشان قدرت نظامی بوده است و بعد ها تعبیر این رنگ های به کار برده در پرچم تغییر کرد. به عنوان مثال رنگ قرمز نشان رشادت و دلاوری و رنگ سفید نشان صلح و رنگ سبز نشان اسلام تغییر یافت و نماد الله نیز در مرکز پرچم قرار گرفت.

 

استاندارد های پرچم ایران که  از سوی سازمان ملی استاندارد پرچم ابلاغ می شود عبارتند از:

ترتیب رنگ پرچم باید به صورت سه رنگ سبز، سفید و سرخ یه همان قرمز به صورت کاملا مساوی باشد.

نماد الله که علامت و نشان جمهوری اسلامی ایران می باشد باید با رنگ قرمز در مرکز پرچم واقع شود.

به مناسبت روز 22 بهمن که روز پیروزی انقلاب اسلامی می باشد، 11 عدد الله اکبر به صورت نواری در قسمت پایین رنگ سبز و 11 تای دیگر آن به صورت نواره در بالای رنگ قرمز قرار بگیرد که به طور کلی 22 تا الله اکبر دور پرچم قرار می گیرد.

جنس پارچه پرچم باید از نخ پنبه‌ای خالص یا مخلوطی از پنبه، پلی استر و ویسکوز باشد.

 

انواع پرچم ایران

پرچم رومیزی ایران

پرچم بزرگ ایران (عمودی)

پرچم تشریفاتی ایران

مطالعه کنید  تولید و چاپ پرچم رومیزی کشورها

پرچم اهتزاز ایران

 

پرچم رومیزی ایران

یکی از مدل های ارائه شده توسط مرکز تولید پرچم اریکه ایرانیان پرچم رومیزی ایران  می باشد. پرچم رومیزی ایران جهت نشان دادن فعالیت و عملکرد سازمان یا شرکت ها بیشتر استفاده می شود و بر روی میز قرار داده می شود. چاپ پرچم ایران رومیزی از دیگر خدمات مرکز تولید پرچم اریکه پرچم ایرانیان می باشد.

 

پرچم تشریفاتی ایران

پرچم های تشریفاتی ایران را برای مراسم ها و تشریفات سیاسی استفاده می شود، جنس پارچه برای پرچم ایران بهتر است ساتن یا جیر باشد، جایگاه اینگونه پرچم ها در ابتدای در ورودی مهمان ها و در اطراف سالن مراسم می باشد. چاپ پرچم تشریفات ایران از دیگر خدمات مرکز تولید پرچم اریکه پرچم ایرانیان می باشد.

 

پرچم اهتزاز ایران

یکی دیگر از مدل های پرچم ایران ، پرچم اهتزاز می باشد. ابعاد این پرچم باید با توجه به نوع استفاده آن بستگی دارد اما اصولا در سایز های بزرگ تولید می شود.

پرچم ایران
پرچم رومیزی

تولید و چاپ پرچم ایران

مرکز تولید و چاپ پرچم اریکه پرچم ایرانیان در زمینه چاپ و تولید انواع پرچم بسیار فعال و حرفه ای عمل می کند. این مجموعه با داشتن مدرن ترین دستگاه ها و استفاده از پارچه های مرغوب بهترین و با کیفیت ترین پرچم ایران را ارائه می دهد. پرچم های ایران در تمام مراسمات و تشریفات مهم کشور بسیار کاربردی می باشد.

 

خرید پرچم ایران

در صورتی که تمایل به خرید پرچم ایران جهت استفاده در مراسم ها و یا استفاده بر روی میز کارمندان شرکت خود دارید می توانید از طریق تلفن های موجود در سایت با مرکز تولید پرچم اریکه پرچم ایرانیان تمای حاصل کنید و سفارش خود را اعلام کنید.

 

قیمت چاپ پرچم ایران

قیمت تمام شده برای پرچم ایران توسط مجموعه اریکه پرچم ایرانیان به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله این عوامل نظیر: جنس مرغوب پارچه پارچه که بهتر از است از جنس جین یا ساتن باشد، ابعاد و اندازه پارچه جهت تولید پرچم ایران که هرچه ابعاد بزرگتر قیمت بیشتر می شود، دورو یا یک رو بودن پرچم، چاپ پرچم، نوع پایه پرچم، ریشه دوزی پرچم تک تک این عوامل تاثیر گذار هستند. شما می توانید برای کسب اطلاع از هزینه ها و قیمت پرچم ایران از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

مطالعه کنید  پرچم رومیزی ایران

مرکز اریکه پرچم ایرانیان با داشتن چندین سال سابقه کاری در تمام زمینه های تولیدی و چاپ پرچم در تهران حرف اول را می زند این مجموعه دارای مدرن ترین دستگاه ها و کادری مجرب می باشد و در زمینه تولید انواع پرچم ها نظیر مذهبی، پرچم تبلیغاتی و  چاپ سیلک فعالیت دارد.

 

نماد پرچم ایران در حال حاضر به چه معناست؟

آرم پرچم ایران در طول تاریخ تغییرات زیادی داشته است از نماد پرچم کاوه آهنگر گرفته تا امروز که نماد الله پرچم ایران می باشد. این نماد نشان جمهوری اسلامی ایران است که بعد از انقلاب 1357 جایگزین نماد شیر و خورشید شد.

جنس پارچه ی پرچم ایران باید چگونه باشد؟

جنس پارچه پرچم باید از مواد پلی استر تشکیل شده باشد که پارچه ساتن بهترین آنهاست.

هزینه ی چاپ پرچم ایران در مرکز چاپ پرچم اریکه چگونه است؟

قیمت تمام شده برای پرچم ایران عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله این عوامل نظیر: جنس مرغوب پارچه پارچه ، ابعاد پرچم، چاپ پرچم، نوع پایه پرچم، ریشه دوزی پرچم، تک تک این عوامل تاثیر گذار هستند. شما می توانید برای کسب اطلاع از هزینه ها و قیمت پرچم ایران از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

طراحی و تولید انواع پرچم های ایران در ابعاد گوناگون

مرکز چاپ و فروش پرچم اریکه پرچم ایرانیان

 

جهت سفارش محصول یا  مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button