به اریکه پرچم خوش آمدید

طراحی پرچم

طراحی پرچم

طراحی پرچم برای مراکز دولتی و خصوصی، کارخانجات، خیابان ها و … و حتی برای رویدادها و مراسمات خاص فرهنگی و یا مذهبی به دست عده ای از طراحان آشنا به این کار انجام می شود. این گونه طراحی ها علاوه بر گرافیستان توجه افراد جامعه را نیز به خود جلب کرده است. طرح های موجود بر روی پرچم گاهی بدون هیچ گونه متن بوده و به وسیله تصویر طراحی شده توسط گرافیستان به صورت خلاقانه به موضوع مورد نظر اشاره می شود. این روش امروزه طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. پرچم های تبلیغاتی باید در فاصله معینی از سطح زمین قرار بگیرند تا به آسانی از داخل ماشین قابل مشاهده باشد و همچنین برای افراد پیاده نیز دید کافی را داشته باشد.

طرح های به کار رفته در پرچم ها باید دارای طرح های ساده بوده تا به راحتی برای تمامی افراد قابل درک باشد. در طراحی پرچم علاوه بر طرح های ساده باید از متن های ساده نیز استفاده شود تا در نگاه اول مفهوم را به بینندگان خود برساند. البته این متن ها باید حاوی پیام های کوتاه باشد. از آن جا که پرچم ها در فضای باز قرار می گیرند گرافیست باید طرح های عناصر بصری محیط های باز را شناخته و در طراحی های خود به کار ببرد. علاوه بر آن لازم است با توجه به آلودگی هوا باید از رنگ های شارپ در طراحی پرچم ها استفاده کرده تا دید بهتری داشته باشد و همچنین عناصر بصری استفاده شده باید متناسب با آثار گرافیکی محیطی باشد.

 

سفارش پرچم با طرح دلخواه

در صورتی که به دنبال سفارش پرچمی با طراحی دلخواه هستید اریکه پرچم ایرانیان گزینه بسیاز مناسبی جهت طراحی پرچم می باشد. مجموعه اریکه پرجم ایرانیان در زمینه طراحی انواع پرچم ها بهترین و با کیفیت ترین طراحی ها را برای مشتریان گرامی انجام می دهد.

 

طراحی پرچم رومیزی

اگر به دنبال طراحی خاص و ویژه ای برای پرچم های رومیزی جهت استفاده در شرکت و یا سازمان خود هستید اریکه پرچم ایرانیان در این زمینه با داشتن بهترین طراحان می تواند به شما عزیزان کمک کند. جهت سفارش پرچم رومیزی با طرح دلخواه می توانید با مشاورین ما در این زمینه صحبت کنید تا با راهنمایی هایی که صورت می گیرد بهترین طراحی را برای پرچم رومیزی خود سفارش دهید.

 

طراحی پرچم ایران

طراحی هایی که تو.سط مجموعه اریکه پرچم ایرانیان صورت می گیرد همیشه جز بهترین طراحی ها و با توجه به خواسته و سلیقه مشتریان گرامی صورت می گیرد. عزیزانی که به دنبال طراحی خاصی برای پرچم ایران هستند می توانند از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرند.

 

متن های بکار رفته در طراحی پرچم

متن های بکار رفته در پرچم های تبلیغاتی دارای نشانه ها و قالبهایی می باشد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم. این متن ها باید کوتاه و حاوی پیام های تبلیغاتی باشند که در کوتاه ترین زمان موضوع را به مخاطب برساند. در هنگام بیان ریدادهای هنری و فرهنگی باید موقعیت مکانی و اطلاعات لازم در آن به کار رود. جهت نوشتار در یک پرچم باید به سایز نوشته، رنگ آن، چیدمان حروف، طراحی حروف و … دقت نمود. پیام های به کار رفته در پرچم ها باید هماهنگ با محیطی که پرچم در آن جا نصب می شود طراحی شود. نحوه قرار گیری عناصر و حروف گرافیکی نه تنها در پرچم ها بلکه در کلیه تبلیغات های گرافیکی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

سایز حروف باید طوری باشد که خوانایی بالایی داشته باشد . حروف نه باید آنقدر کوچک باشد که قابل خواندن نبوده و یا نه آنقدر بزرگ باشد که از وسعت دیدی خارج شود مطابق با سایز پرچم سایز حروف نیز باید تعیین شود. طراحان گرافیک کاملا با سایز حروف مطابق با ارتفاع و سایز پرچم واقف هستند. همچنین نکته ای که بر روی سایز حروف قابل تاثیر گزاری است جنس پرچم می باشد.

از دیگر عواملی که بر خوانایی متن های به کار رفته بر روی پرچم تاثیر می گذارد، فونت حروف می باشد. لازم است از فونت هایی که برای همگان آشناست استفاده شود.

 

کاربرد تصویر در طراحی پرچم

از مهم ترین عناصر بصری در طراحی پرچم، استفاده از تصاویر جذاب و مرتبط با موضوع پرچم می باشد. طراحان گرافیک در طراحی پرچم ها از عناصر گرافیکی که شامل نشانه های انتزاعی، پیگتوگرام ها و … هستند، استفاده می کنند. ایجاد ترکیب بندی مناسب و استفاده از طرح های هندسی، توجه به فرم های استفاده شده در پرچم، رنگ بندی متناسب با موضوع، هماهنگی تصاویر، استفاده از عناصری که برای عموم قابل درک باشد و … همگی از وظایفی است که یک طراح گرافیک بر عهده دارد. در برخی از پرچم های تجاری و تبلیغاتی طرح از پیش تعیین شده شرکت در اختیار طراح قرار داده شده و طراح لازم است مطابق با آن دیگر عناصر را در پرچم قرار دهد.

 

کاربرد رنگ در طراحی پرچم

از عناصر اصلی که در جلب توجه عموم تاثیر گذار است رنگ به کار رفته در پرچم می باشد. رنگ عنصری است که در طراحی انواع پرچم ها از پرچم های تبلیغاتی و تجاری گرفته تا پرچم های تزیینی باعث زیباتر شدن اثر گرافیکی می شود. اطلاع از روانشناسی رنگ ها و به کار بردن رنگ های متناسب در کنار هم از ویژگی های یک گرافیست خوب می باشد. لازم است هر رنگ با رنگ های هم جوار خود هماهنگ بوده تا هارمونی خوبی را ایجاد نماید.

 

ترکیب بندی در طراحی پرچم

کمپوزیسیون و یا همان ترکیب بندی در زیبایی آثار هنری بسیار مهم می باشد. عناصر قابل نمایش در یک پرچم باید به گونه ای در کنار هم قرار گیرند که تعادل را در کل سطح پرچم رعایت کرده و باعث شود چشم بیننده در کل تصویر بچرخد. استفاده از کادرهای شکیل و مرتبط با موضوع باعث جذب نگاه بینندگان می شود. تمام عناصری که در طراحی پرچم به کار برده می شود اعم از رنگ و طرح و … باید در کادر مناسب قرار گرفته تا نمای خوبی را پیدا کند.

در نتیجه کادر بایستی ارتباط درستی با پیام خود داشته تا پیام به درستی منتقل شود. رنگ و سایز کادر نیز باید هماهنگ با عناصر به کار رفته در طرح تعیین شود. بزرگ و یا کوچک بودن کادر باعث بر هم خوردن تعادل طرح می شود.

 

هزینه طراحی پرچم

قیمت طراحی پرچم با توجه به میزان متن های به کار رفته در آن، عناصر به کار رفته، سایز پرچم، دستمزد طراح، میزان مهارت طراح و … قابل تعیین می باشد. مرکز چاپ پرچم اریکه ایرانیان دارای مناسب ترین قیمت های طراحی می باشد. جهت اطلاع از هزینه پرچم مورد نظر خود می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته تا گرافیستان ما شما را راهنمایی کنند.

 

مرکز طراحی پرچم اریکه پرچم ایرانیان

مرکز طراحی و  چاپ پرچم اریکه ایرانیان دارای گرافیستان حرفه ای، خلاق و ایده پرداز بوده و مناسب با موضوع و خواسته شما بهترین طرح را برای پرچم شما طراحی می کنند.در صورتی که جهت طراحی پرچم خود به طراحان ماهر و با تجربه نیاز داشتید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب اریکه پرچم

Call Now Button