پایه پرچم ماشین

استفاده از پرچم ها، دیگر صرفاً نماد هویت ملی کشورها نیست و با طرح ها و نقش های متنوع برای مصارف گوناگون به کار می‌رود. از انواع پرچم، می توان پرچم خودرویی را نام برد. از آنجا که این پرچم‌ها، عموماً بر روی شیشه یا بدنه ماشین نصب می‌شوند، باید پایه مخصوص پرچم ماشین داشته باشند. در ادامه این مطلب از اریکه پرچم ایرانیان، تولیدکننده پرچم در انواع و طرح های متفاوت به بیان مشخصات پایه پرچم ماشین و نحوه خرید آن می‌پردازیم.

مشخصات پایه پرچم خودرو

پرچم‌های خودرویی، شباهت زیادی به پرچم رومیزی دارند و به نظر می‌رسد که تنها ویژگی متفاوت آنها، پایه خاص و تی شکلشان است.

ویژگی های پایه پرچم خودرو را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • قسمت پایین پایه پرچم، دارای تکیه گاه مخصوصی است که بر روی کاپوت، سقف یا شیشه ماشین نصب می شود.
 • تکیه گاه پایه پرچم ماشین خودرو، قابلیت چسبندگی بسیار بالایی دارد؛ به نحوی که در مواجهه با باد شدید و سایر عوامل از جای خود جدا نمی شود.
 • پایه پرچم خودرویی، حالت فنری دارد، تا در هر شرایطی پرچم را در جای خود محکم نگه دارد.
 • از آنجا که بخشی از پایه پرچم خودرو ، فنری است، زاویه آن را می توان تغییر داد.
 • ارتفاع پایه پرچم اتومبیل، بسته به ابعاد پرچم و نوع خودرو، متفاوت است؛ اما معمولاً ارتفاع آن به بیش از 50 سانتی متر نمی رسد.
 • اکثر پایه های پرچم خودرویی از جنس کائوچو هستند.

انواع پایه و پرچم ویژه خودرو

پایه پرچم خودرو

انواع پرچم خودرو را بر اساس کاربردی که دارند، می توان در یکی از دسته های زیر قرار داد:

 • پرچم خودرو تبلیغاتی
 • پرچم خودرو انتخاباتی
 • پرچم خودرو مذهبی

نام هر یک از پرچم های بالا، ماهیت آنها را به خوبی نشان می دهد؛ علاوه بر اینها انواع پرچم خودرو از نظر جنس پارچه، نوع چاپ پرچم، نحوه دوخت و مواردی از این قبیل با هم فرق دارند.

معمولا‍ پرچم های خودرویی به صورت دو رو تولید می شوند و برای تهیه آنها پارچه های مرغوب و زیبایی مانند ساتن را به کار می برند؛ البته بسته به نظر سفارش دهنده پرچم می توان از پلی استر، مخمل، ابریشم و حتی پارچه زربافت نیز استفاده کرد.

انواع پایه پرچم ماشین به دسته های زیر تقسیم می شوند:

1. پایه پرچم سقف و کاپوت ماشین

پایه پرچم خودرویی

پرچم‌های خودرویی را بیشتر بر روی کاپوت ماشین نصب می کنند؛ اما گاهی اوقات شاهد نصب آنها بر روی سقف، شیشه و حتی فضای داخلی خودرو نیز می باشیم. پایه پرچم هایی که بر روی سقف یا کاپوت نصب می شوند، تفاوتی با هم ندارند و آنچه بیش از هر چیز اهمیت دارد، کیفیت چسب دو طرفه آنهاست.

2. پایه پرچم شیشه ماشین

هر چند که پرچم مخصوص کاپوت را می توان بر روی شیشه نیز نصب کرد؛ اما به منظور پیشگیری از آسیب دیدن این قسمت از خودرو، شاهد تولید پرچم هایی با پایه چسبانک مخصوص شیشه ماشین می باشیم. تکیه‌گاه انتهایی این پایه‌ها در عین حال که محکم به شیشه می چسبد، به راحتی نیز جدا می گردد و هیچ آسیبی به شیشه نمی زند. این تکیه‌گاه‌ها، فاقد مواد چسبی بوده و حالت مکنده دارند.

3. پایه پرچم آنتن خودرو

انواع پایه و پرچم ویژه خودروبرخی پایه پرچم‌ها مخصوص نصب بر روی آنتن ماشین تولید شده، متناسب با شکل، ارتفاع و ضخامت آنتن، طراحی خاصی دارند. این پرچم ها معمولاً کم ارتفاع هستند و بلندی آنها نهایتاً به بیست سانتی متر می رسد.

4. پایه پرچم آویز خودرو

خرید پایه پرچم ماشینپرچم های آویز خودرو، پایه مرتفع ندارند و با کمک یک عدد چسبانک به شیشه یا بدنه ماشین متصل می شوند؛ البته معمولاً یک آویز فلزی کوچک در فاصله پارچه و تکیه گاه چسبانکی مشاهده می شود و نقش پایه پرچم را ایفا می کند.

خرید پایه پرچم ماشین

همان طور که پیشتر اشاره شد، در هنگام خرید پایه پرچم ماشین، باید به استحکام پایه و کیفیت تکیه‌گاه آن از نظر چسبندگی توجه کرد؛ همچنین قابلیت فنری بودن پایه و امکان تغییر زاویه آن مهم است. حال سؤال پیش می آید که برای خرید پایه پرچم اصل و باکیفیت به کجا مراجعه کنیم؟

در پاسخ به پرسش بالا باید گفت که مجموعه اریکه پرچم ایرانیان، بیش از 15 سال است که در زمینه تولید و عرضه انواع پرچم و محصولات مرتبط با آن فعالیت می کند. فروش پایه پرچم ماشین، بخشی از فعالیت این مجموعه را تشکیل می دهد.

استفاده از تجهیزات روز دنیا، کیفیت، استحکام، امکان تولید پایه پرچم مطابق سفارش مشتری و به تعداد بالا، همچنین تحویل در اسرع وقت، برخی از مزایای خرید پایه پرچم خودرو از اریکه پرچم ایرانیان به شمار می روند.

قیمت پایه پرچم ماشین

قیمت پایه پرچم ماشین بر اساس عوامل گوناگونی تعیین می گردد که برخی از آنها عبارتند از:

 • جنس مواد سازنده پایه پرچم
 • ارتفاع پایه پرچم خودرویی
 • ضخامت پایه پرچم
 • نوع پایه و شکل تکیه گاه آن (آنتنی، کاپوتی و …)
 • تعداد پایه پرچم‌های سفارش داده شده و نحوه خرید آنها

شایان ذکر است که مهم ترین مزیت مجموعه مذکور، خودکفایی است؛ بدین معنا که کلیه لوازم مربوط به پرچم در خود مجموعه تولید می شوند؛ در نتیجه شاهد عرضه آنها با کیفیت عالی و قیمت مناسب هستیم. پایه پرچم خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید انواع پایه پرچم خودرو و دیگر پرچم ها را از مجموعه اریکه پرچم ایرانیان سفارش دهید. برای خرید پرچم ماشین و پایه  آن می توانید با مشاوران فروش ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *