پرچم های مورد نیاز شرکت

پرچم، وسیله ای برای نمایش هویت بصری یک گروه با اهداف و آرمان های مشترک و بهترین روش برای دیده شدن و تبلیغات است. با توجه به تنوع قابل توجه پرچم‌، این سؤال پیش می آید که پرچم های مورد نیاز شرکت کدام اند؟

انتخاب پرچم، بستگی به نوع فعالیت شرکت و فضای مد نظر دارد. در ادامه به معرفی و کاربرد پرچم های تبلیغاتی شرکتی می پردازیم.

 

معرفی انواع پرچم های تبلیغاتی مناسب برای شرکت ها

برای خرید پرچم مورد نیاز شرکتتان بهتر است با انوع آن آشنا شوید. پرچم های تبلیغاتی را می توان در ابعاد و اشکال گوناگون تولید کرد. در اینجا رایج ترین ارقام پرچم را نام برده، توضیحاتی درباره ویژگی ها و کاربرد آنها بیان می کنیم.

1. پرچم رومیزی

 

پرچم رومیزی

همان طور که از نام پرچم های رومیزی مشخص است، بر روی میز قرار می گیرند. این پرچم ها طراحی ساده‌ای دارند و عموماً با استفاده از پارچه ساتن یا مخمل دوخته می شوند؛ اما در مواردی از سایر پارچه ها از جمله جیر و سوپر نیز استفاده می کنند.

قرار دادن پرچم رومیزی در اتاق مدیر شرکت یا سایر اتاق های کار، نشان دهنده اقتدار و شایستگی سازمان است؛ علاوه بر این یک پرچم خوش رنگ و لعاب و متناسب با کسب و کار که لوگوی شرکت بر روی آن نقش بسته است، محل کار را زیباتر و رسمی‌تر جلوه می دهد.

به طور کلی پرچم رومیزی، پرچم مورد نیاز یک شرکت است و بسته به طرح لوگو و سلیقه افراد می تواند، به صورت تک رو، دو رو، ریشه دار یا بدون ریشه در اندازه های مختلف با رنگ بندی های گوناگون تولید شود.

مهم ترین ارقام پرچم رومیزی تبلیغاتی در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

  • پرچم رومیزی دو طرفه ریشه دار

این پرچم ها بسیار پرطرفدار هستند؛ معمولاً در ابعاد 20 در 30 تولید شده و برای لبه آنها می توان از ریشه‌های تک لایه یا دو لایه در رنگ های مختلف استفاده کرد.

 

  • پرچم رومیزی لبه لیزری

این پرچم ها بدون ریشه بوده و لبه های آنها با استفاده از لیزر، صاف و یکدست شده اند؛ معمولاً دو رو هستند و در ابعاد 20 در 30 تولید می گردند. مزیت پرچم های لبه لیزری بدون ریشه، آن است که لوگو را با وضوح بالایی به نمایش می گذارند.

 

  • پرچم رومیزی یک طرفه پشت لمینت

بخش رویه این پرچم ها از جنس پارچه ساتن بوده و در قسمت پشت آنها یک لایه لمینت یا طلق به کار رفته است؛ به همین دلیل ایستایی بسیار خوبی دارند و فرم زیبایی به خود می گیرند.

 

  • پرچم های رومیزی تی (T) و ال (L)

پرچم های تی و ال را می توان جدیدترین ارقام پرچم رومیزی دانست. در پرچم های تی، دو عدد پرچم مستطیل شکل در ابعاد تقریبی 8 در 28 در دو طرف پایه T‌ شکل نصب می شوند. این پرچم ها می توانند یکسان یا متفاوت باشند.

تفاوت پرچم ال با پرچم تی آن است که تنها یک پرچم 8 در 28 می توان بر روی پایه L شکل سوار کرد. این گروه از پرچم ها در مقایسه با سایر پرچم های رومیزی، ظاهر ساده تر و قیمت مناسب تری دارند.

2. پرچم تشریفات

محال است که در هنگام معرفی انواع پرچم ها برای شرکت ها، از پرچم تشریفاتی نام برده نشود. این پرچم، عموماً با ابعاد 150 در 90 تولید شده و به حالت ایستاده بر روی زمین قرار می گیرد. گوشه اتاق یا پشت میز مدیریت، بهترین محل برای پرچم تشریفات به نظر می رسد. علاوه بر اینها در لابی هتل یا فرودگاه، همایش‌ها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها نیز از پرچم تشریفاتی استفاده می شود.

پرچم تشریفاتی را می توان بسته به سفارش مشتری در اندازه های متنوعی تولید کرد. از دیدگاه برخی افراد، داشتن آن برای هر سازمانی ضروری است؛ چرا که آرم یا لوگوی برند را به خوبی نمایش داده و در مکان های مختلفی می توان از آن استفاده کرد.

پرچم تشریفات

برای تهیه پرچم تشریفاتی نیز انواع پارچه ساتن و مخمل به کار می رود. برخی از مهم ترین ارقام این پرچم در ادامه آمده اند.

  • پرچم تشریفاتی دو طرفه ریشه دار

اکثر این پرچم ها از پارچه ساتن مرغوب و در سایز 150 در 90 تولید می شوند. ریشه های دوخته شده بر لبه پرچم دو طرفه، تنوع رنگی بالایی دارند. این پرچم ها از نظر ضخامت پارچه، روش چاپ، جنس و مدل پایه نیز متنوع هستند.

 

  • پرچم تشریفاتی یک طرفه پشت لمینت

به طور معمول قسمت رویه این پرچم از ساتن مات و قسمت پشت آن از لمینت است؛ در نتیجه پرچم پشت لمینت، ایستایی بسیار خوبی دارد و ظاهری مخروطی شکل به خود می گیرد. این پرچم، بدون ریشه بوده و سایز رایج آن 150 در 90 است.

 

  • پرچم تشریفات مخروطی

ناگفته نماند که گاهی اوقات پرچم تشریفاتی را با استفاده از پارچه ساتن بسیار ضخیم تولید می کنند. در این موارد دیگر نیازی به استفاده از طلق یا لمینت نیست و پرچم در حالت عادی، ایستایی و فرم بسیار خوبی دارد. این گروه از پرچم ها، بیشتر از نمونه قبلی، شبیه به مخروط هستند؛ به همین دلیل تحت عنوان تشریفاتی مخروطی از آنان یاد می شود.

 

3. پرچم ساحلی (بادبانی)

پس از پرچم های تشریفات و رومیزی، پرچم ساحلی یا بادبانی، حرف اول را در حوزه پرچم های تبلیغاتی شرکت ها می زند. این پرچم ها مخصوص فضای باز طراحی شده اند؛ از نظر سایز و مدل، متنوع هستند. البته پرچم های ساحلی بیشتر برای درب فروشگاه ها استفاده می شوند.

پرچم های فوق، معمولاً 3 متر ارتفاع دارند؛ از جنس پارچه ساتن، پلی استر یا نایلون سبک هستند و رایج‌ترین ارقام آنان عبارتند از:

  • پرچم ساحلی منحنی شکل
  • پرچم ساحلی هلالی
  • پرچم بادبانی قطره اشکی

برای دریافت قیمت پرچم بادبانی می توانید با اریکه پرچم ایرانیان تماس بگیرید.

 

4. پرچم اهتزاز

پرچم اهتزازاین پرچم به ندرت برای تبلیغات شرکت به کار می رود؛ اما در هر حال برخی مراکز برای فضای باز شرکت خود یا در خارج از محیط سازمان از آن استفاده می کنند. پرچم اهتزاز، همان پرچم رایجی است که ما را به یاد پرچم ایران می اندازد.

پرچم های اهتزاز باید از پارچه ساتن یا مخمل مرغوب تولید شده و از کیفیت چاپ بالایی برخوردار باشند، تا در برابر هوا و رطوبت دوام بیاورند. این پرچم ها در اندازه های مختلف افقی و عمودی تهیه می گردند و ارتفاع آنها بین 6 تا 15 متر است.

 

5. پرچم یادبود ( هدیه تبلیغاتی)

ماهیتی شبیه به پرچم رومیزی دارد؛ اما کوچکتر و جمع و جورتر است و پایه ساده تری دارد. همان طور که از نام این گروه از پرچم ها پیداست، به عنوان نشان یادبود یا هدیه تبلیغاتی استفاده می شوند که به وسیله آن علاوه بر هدیه دادن، بهترین روش برای تبلیغ است.

 

بهترین روش سفارش پرچم تبلیغاتی برای شرکت

در هنگام سفاش پرچم برای تبلیغات شرکت، علاوه بر نوع محصول باید به کیفیت جنس پارچه، نوع پایه، نحوه دوخت و کیفیت چاپ نیز دقت کرد. بهترین کار آن است که به یک مرکز معتبر مراجعه کنیم؛ مرکزی که علاوه بر توجه به کیفیت کار، راهنمایی لازم در خصوص انتخاب نوع و سایز پرچم را نیز ارائه دهد. ما مجموعه اریکه پرچم ایرانیان را پیشنهاد می کنیم.

مجموعه مذکور، کاملاً خودکفا بوده، مشتری مداری را در دستور کار خود قرار داده، محصولات خود را با کیفیت خوب و قیمت مناسب عرضه می کند. قابلیت چاپ پرچم تبلیغاتی در انواع مختلف شرکتی به تعداد بالا و بدون محدودیت از دیگر مزایای اریکه پرچم ایرانیان است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *