به اریکه پرچم خوش آمدید

آموزش نصب پرچم ساحلی (بادبانی)

نصب پرچم ساحلی

یکی از مهم ترین پرچم‌های تبلیغاتی که امروزه به میزان بالایی مورد استفاده قرار می گیرد، پرچم ساحلی است. این پرچم، مخصوص فضای باز طراحی می شود. از آنجا که افراد زیادی درباره نحوه نصب پرچم ساحلی سؤال دارند، تصمیم داریم در ادامه به توضیح این موضوع بپردازیم. از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

طریقه نصب پرچم ساحلی

آموزش نصب پرچم ساحلی تا حدودی به نوع پرچم و ویژگی‌های پایه یا میله آن بستگی دارد. به طور کلی پرچم ساحلی ممکن است، از نوع بادبانی، هلالی، قطره‌ای، سامورایی و … باشد. در این میان به نظر می رسد که پرچم‌های بادبانی، محبوب‌تر و رایج‌تر هستند.

از آنجا که ماهیت همه پرچم های ساحلی، تقریباً یکی بوده و طریقه نصب آنها نیز تا حد زیادی به هم شبیه است، در ادامه، دو روش نصب پرچم بادبانی تبلیغاتی را آموزش می دهیم؛ البته پیش از آن نیاز هست که با اجزای تشکیل دهنده پرچم‌های ساحلی آشنا شویم.

اجزای پرچم ساحلی

طریقه نصب پرچم ساحلییک پرچم ساحلی از اجزای زیر تشکیل شده است:

  • پایه پرچم
  • میله‌ها (4 میله با ضخامت‌‌های مختلف)
  • پارچه (که همان بخش اصلی پرچم است)

پایه پرچم ساحلی، ممکن است از نوع گرانولی، فلزی یا مخزنی باشد. هر کدام از اینها طریقه نصب خاص خود را دارند. میله پرچم را معمولاً از آلومینیوم یا سایر فلزات مشابه می سازند.

پارچه پرچم ساحلی با استفاده از پارچه های مختلف از جمله پلی استر، نایلون سبک، پارچه ساتن یا مخمل تولید می شود. ماهیت سبک نایلون و پلی استر باعث می شود که پرچم با وزش باد به اهتزار درآید. ابعاد پرچم ساحلی، بسته به نوع آن و سفارش مشتری، متفاوت است. این پرچم به صورت یک رو یا دو رو تولید می‌شود.

آموزش نصب پرچم بادبانی (روش اول)

جهت ارائه آموزشی جامع و کامل که خوانندگان بتوانند، بیشترین بهره را از آن ببرند، مراحل نصب پرچم بادبانی را بیان کرده و آنها را توضیح می دهیم.

1. نصب و مونتاژ پایه پرچم

اگر از پایه گرانولی استفاده می کنید، باید بدانید که همراه با این پایه، یک صفحه فلزی، پیچ، واشر و قطعه متحرک ارائه می گردد. این صفحه فلزی، نقش واسط بین پایه و میله پرچم را ایفا می کند.

برای نصب پایه پرچم ساحلی گرانولی، پیچ را از سوراخ وسط صفحه فلزی، گذرانده و در بخش تعبیه شده در پایه، قرار می‌دهیم؛ سپس صفحه را برگردانده و واشر فلزی را بر روی پیچ قرار می دهیم. در نهایت، واسطه متحرک را به همراه واشر بر روی پیچ می بندیم. دقت کنید که واشر و متحرک، محکم بسته شده باشند.

پایه‌های مخزنی نیز همراه با یک عدد متحرک که واسط بین پایه و میله پرچم است، عرضه شده و به روش مشابهی نصب می شوند. آنچه اهمیت دارد، استحکام پایه و محکم بودن پیچ آن است. در مورد پایه های مخزنی که به پایه منبع آب نیز مشهور هستند، بهتر است، فضای خالی مخزن با آب یا شن پر شود، تا بتواند با وزن خود پرچم را در شرایط مختلف، نگه دارد.

 

2. نصب پرچم روی میله‌ها

حال نوبت به مونتاژ میله‌ها و نصب آنها به پارچه پرچم می رسد. برای انجام این کار ابتدا میله نازک تر را از سمتی که پلاستیک کوچکی بر سر آن قرار گرفته است، درون لایه دوخته شده کناری پرچم قرار می دهیم. میله را تا جایی جلو می بریم که در انتهای پرچم قرار گیرد.

در مرحله بعد میله دوم که ضخیم‌تر و انعطاف‌پذیرتر است، به انتهای میله اول متصل می شود؛ سپس میله‌های بعدی را به ترتیب ضخامت وصل می کنیم. مجدداً میله ها را به داخل پرچم فشار می دهیم، تا پارچه، حالت صاف و بدون چروک داشته باشد.

3. نصب پرچم بر روی پایه

میله پرچم را بر روی شافت یا همان واسط متحرک که بر روی پایه، محکم شده است، نصب می کنیم. حال باید پیچ انتهایی میله را شل کرده و به فاصله دو بند انگشت از انتهای پارچه پرچم، بالا بیاوریم. بند انتهایی پارچه به این پیچ گره می خورد و پرچم را نگه می دارد. در نهایت باید پیچ را محکم کنیم.

توجه کنید که در هنگام نصب میله پرچم ساحلی بر روی پایه آن، پارچه را به اندازه کافی پایین بکشید، تا میله به درستی تا انتهای پرچم پیش برود و فرم مناسبی به خود بگیرد.

طریقه نصب پرچم بادبانی (روش دوم)

در زیر مراحل نصب پرچم ساحلی را به روش دیگر توضیح داده ایم:

نحوه نصب پرچم ساحلیدر این روش، میله اول را درون لایه پرچم قرار داده، اما سه میله دیگر را بر روی پایه نصب و سپس پرچم را به آنها متصل می کنیم. در اینجا نیز بسیار مهم است که پارچه پرچم به اندازه کافی کشیده شود و پیچ آن محکم گردد.

خرید پرچم ساحلی از اریکه پرچم ایرانیان

در قسمت‌های قبل، نحوه نصب پرچم بادبانی را به صورت مرحله به مرحله توضیح دادیم. در انتها باید خاطرنشان کنیم، با توجه به این که پرچم‌های ساحلی در فضای باز قرار می گیرد، کیفیت و قابل شستشو بودن آنها بسیار مهم است؛ از این رو خرید پرچم ساحلی به دقت خاصی نیاز دارد.

مجموعه اریکه پرچم ایرانیان، بیش از 15 سال است که در زمینه تولید پرچم فعالیت می کند و طی این مدت توانسته است، رضایت مشتریان خود را جلب کند. استفاده از پارچه‌ مرغوب و چاپ پرچم باکیفیت (با استفاده از تجهیزات پیشرفته) باعث می شود که پرچم‌های ساحلی تولید شده توسط مجموعه فوق، در مواجهه با عوامل محیطی، همچنین شستشو، بسیار مقاوم باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب اریکه پرچم

Call Now Button